Warsztaty | Wprowadzenie do projektowania planu ogólnego w QGIS

Warsztaty pozwalają uzyskać umiejętności swobodnej pracy z QGIS w kontekście analiz przestrzennych i projektowania planu ogólnego.
Projektowanie planu ogólnego w QGIS
UWAGA!!
DODATKOWY TERMIN! 
7 czerwca – Wrocław – 8:30 do 15:30

Cel warsztatów

Warsztaty pozwolą uzyskać umiejętności swobodnej pracy z QGIS w kontekście analiz przestrzennych i projektowania planu ogólnego. Poznasz proces przygotowania, edycji i analizy danych od chwili ich pozyskania do przygotowania map i rycin przydatnych w redakcji uzasadnienia planu ogólnego gminy (Art. 13h) i jego danych przestrzennych.

Program

Wprowadzenie do GIS poprzez serię videocastów (ok. 2 godziny)

Każdy uczestnik trzy dni przed spotkaniem we Wrocławiu zapoznaje się z informacjami w swoim tempie i dostępnym czasie. Wprowadzenie przez filmy wideo ma zapewnić swobodę pracy w pierwszy, praktyczny dzień szkolenia. Dzięki temu spotkanie to poświęcone jest prawie w całości praktyce i szybko pozwala przekroczyć próg swobodnej pracy z QGIS.

Intensywne, jednodniowe spotkanie na miejscu

Spotkanie rozpoczynamy od małej powtórki najważniejszych tematów przedstawionych w filmach (1 godzina), oraz testowego podsumowania wiedzy uczestników. Następnie wykonujemy kilka ćwiczeń składających się ostatecznie na jedno całościowe zadanie (4-5 godzin). Celem spotkania jest pozyskanie umiejętności pozwalających na swobodne poruszanie się po interfejsie i narzędziach QGIS, pracowanie z danymi w podstawowych formatach i źródłach i wykonywanie prostych analiz. Uczestnicy są zobowiązani do posiadania swoich komputerów.

6 czerwca – Wrocław – 8:30 do 15:30 – wyprzedane

DODATKOWY TERMIN!  7 czerwca – Wrocław – 8:30 do 15:30

Pięć dni spotkań online

Podczas spotkań (około 2 godzin każde) omawiamy kolejne ćwiczenia, które samodzielnie wykonują uczestnicy. Przedstawiamy dane niezbędne do wykonania danego ćwiczenia oraz metody i spodziewane wyniki. Na kolejnym spotkaniu jest czas na dyskusję, rozwiązanie problemów i wskazówki. Uczymy korzystać ze sztucznej inteligencji ChatGPT, aby szybko rozwiązywać przeszkody w obsłudze QGIS i tworzeniu prostych skryptów Python.

UWAGA! Przesunięcie pierwszego dnia spotkań online!

10, 11, 12, 13, 14 czerwca – godz. 10:00 – 12:00 – online

Tematyka spotkań on-line

Zaawansowane narzędzia i funkcje QGIS (2 spotkania), Przetwarzanie miejscowych planów i decyzji o warunkach zabudowy, Przygotowanie projektu QGIS dla Planu ogólnego, Wyznaczanie obszarów uzupełnienia zabudowy

Warsztaty prowadzą

Jakub Makarewicz

Urbanista, specjalista ochrony środowiska, ekspert w zakresie systemów informacji przestrzennej, autor i współautor opracowań, ekspertyz i publikacji, twórca koncepcji wdrożeniowych, kierownik projektów, współwłaściciel spółki Geofabryka Sp. z o.o.

dr Tomasz Giętkowski

10 lat praktyki akademickiej, biegła znajomość tematyki analityki danych przestrzennych i obsługi aplikacji GIS, autor analiz z zakresu opracowań środowiskowych, ochrony przyrody, CTO aplikacji Voxly.

Zapisz się!

Miejsce szkolenia (pierwszy dzień)

Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu
ul. M. Kopernika 5 51-622 Wrocław

Koszty uczestnictwa

Dla uczestników seminarium „Problemy planistyczne – wiosna 2024 13-14 maja we Wrocławiu ” – opłata wynosi 750 zł od osoby.
Dla pozostałych osób opłata wynosi 1050 zł od osoby.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 668 136 941.

Zasady wnoszenia opłat i rezygnacji

Zapisanie się jest równoznaczne z obowiązkiem zapłaty.
Rezygnacja w dniach 22 maja -3 czerwca 2024 r. wiąże się z wniesieniem opłaty w wysokości 250 zł.
Rezygnacja od dnia 3 czerwca wiąże się z obowiązkiem wniesienia pełnej opłaty.
Faktury wystawiane są do 48h po wpisaniu się na listę i będą oznaczone terminem płatności do 10 czerwca.

Powyższe informacje otrzymają Państwo także w wiadomości potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia.


    Dane do faktury